| kiko31 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti un tratament pentru panaritiu (la degetul de la mana)..nu vreau sa ma duc la spital deoarece am auzit ca este foarte dureros si mi-e frica! Degetul mi s-a umflat, e rosu si daca apas putin ma doare foarte rau sad Am incercat si cu rivanol dar durerea nu inceteaza... tot incerc sa scot si puroiul dar ma doare foarte rau cand apas. va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/panaritiu_1998
apar complicatii prostule, du te
(scuze)

| kiko31 explică (pentru anonim_4396):

Oricum m-am dus la spial si am facut operatia.

| unprietenaproape a răspuns (pentru kiko31):

Te a durut? multumesc pentru funda. nu ma asteptam sa mi o dai tinand cont ca mesajul meu n a fost prea,, frumos,,