| Jmecherosu14 a întrebat:

Vin cu o intrebare cam stupida! Sunt baiat si Am aproape 13 ani! Acum o luna sau 2 am realizat ca la sani am ca si cum as avea piatra! Ceva tare sub ei + ca sau marit putin! Mam dus la medicul de familie si a spus ca sun in perioada pubertatii si ca nu am de ce sa imi fac griji. Sanii ba se mareau ba scadeau! Nu stiu ce sa mai cred! Mam trezit in dimineata asta cu sanul stang umflat(sfarcurile ma refer) si cu o durere! Durerea sa dus si la subrat! acum ma doare toata partea de la san pana la subrat daca ma incordez! Ce sa fac? Am ceva sau e cum a spus doctorul de la pubertate? Dau fundaa! Ajutatima va rog;!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JunioRDanny a răspuns:

Keep calm, pentru ca in aceste perioade ale vartei toti trecem, de exemplu varul meu are 17 ani si este in pubertate, pubertate insemnand la baieti :

-Voce mai groasa;
-Creste puterea;
-Acum trebuie sa te pui cu burta pe carte pentru ca cum e sansa ta;
-Te inalti, hainele iti raman mai mici, incaltarile, etc.

Mai pe scurt, n-ai nimic big grin.

Funda?

3 răspunsuri:
| Nico_6399 a răspuns:

Eu spun să mergi la un doctor specialist.Nu cred ca te doare așa tare cum prezinți tu fiind la pubertate.Mergi,vezi care e treaba și îți iei de-o grijă, asta ca să nu se agraveze și mai tare.Succes!

| robyyy11 a răspuns:

Tragi de fiare?

| Dana255926 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji din moment ce medicul te.a asigurat ca totul e ok.