| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc 5-10 kg. Am 1.58, 53-54 kg. Cum sa fac? As vrea sa imi spuneti ce sa mananc, la ce ore si ce exercitii sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna, dieta atkins + low carb
multe alimente bogate in proteine + alimente reduse in carbohidtrati gen brocoli, morcovi, salate etc
sport https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s
si multa apa

multa apa

http://prodieta.ro/......ins-meniu/

| Butnariu_Diana_2001 a răspuns:

Buna.Ca sa poti slbabi 5-10 kg, trebuie sa tii o dieta drastica, asta daca ai ambitie si chiar vrei asta, dar trebuie sa ai si rabdare, ca doar nu slabesti 5 kg in 2 zileI.In primul rand la alimentatie,trebuie sa ai grija ptc in slabire e ft importanta,nu ameseca carbohidratii cu proteinele,mananca cat mai sanatos,salate de fructe,fa-ti niste limonada,dar ai grija,asta nu inseamna ca trebuie sa te si infometezi,sa nu mananci nimic in timpul zilei,ptc seara ti se va face foame si se va pune pe tine cat pe restul zilei,mananca constant,renunta la dulciuri,la fast-food-uri si prajeli,evita prajelile,mananca fructe,fa-ti niste suc de fructe,peste poti manca,salta de vinete, ciorba, nu stiu, obisnuit, nu te infometa, evita ce ti-am spus mai sus.In al doilea rad miscarea are un rolt ft important in slabire. Depinde daca vrei sa slabesti intr-o anumita zona a corpului,daca nu,adica daca vrei sa slabesti in general,poti alerga seara putin,sau faci genoflexiuni,flotari, hmm, atat timp cat nu ai vreo preferinta de slabire intr-o anumita parte a corpului, nu stu ce a iti recomand, dar sa faci 50 de genoflexiuni dimineata, 50 seara, daca nu esti obisnuita mai micsorezi, 30, urmand ca pe parcurs sa faci cat mai multe, succes :*tebuie doar sa vrei asta.