| asdasd123 a întrebat:

Salut tuturor, am 14 ani si capul, care nu e prea mare, a penisului meu e acoperit cu piele si chiar cind trag nu se descopera, doar piele si inauntru`-capul happy e normal asa ceva?
Oare e fimoza? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi fimoza, poate aparuta prin lipsa de igiena. Adica tu ar trebui sa decalotezi penisul de doua ori pe zi, la dusul de dimineata si cel de seara si sa te speli bine cu apa multa si sapun in santul balano-preputial. Altfel, acolo se strange secretie (smegma) care duce la aparitia de aderente, la lipirea tegumentului pe capul penisului. Ar trebui sa te vada un urolog.

4 răspunsuri:
| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Se pare ca da...dar mai bine mergi la un medic. daca preferi.barbat.sau vorbeste cu tatal tau.

| casyan123 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu!
Am vazut penisul unui coleg de clasa(involuntar)la toaleta si penisul lui nu era acoperit cu piele.
Nu stiu ce sa zic!
Daca afli ceva sa ma anunti si pe mine.

| morefhan a răspuns:

Intreaba-ti parinti ei stiu sigur ce este daca nu te vor duce la doctor. nu-ti fie rusine s-ar putea sa fie prea tarziu

| asdasd123 explică:

Apropo ma masturbez, dupa care ejaculez, de vreo 6/7 luni, dar vorba despre problema nu stiu cum sa o incep cu parintii...