| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Am o problema si as vrea ajutorul vostru. Dpua o injectie facuta de cei de la salvare, acum 3 saptamani, a ramas locul tare si dureros, si nu stiu ce sa fac sa treaca. Aveti vreo sugestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune comprese cu frunze de varza pe care le-ai strivit cu o sticla.Varza este ideala pentru asa ceva.Cand varza isi face datoria, atunci cand o schimbi miroase urat si este flescaita, semn ca a tras din organism ceea ce este rau.

| Clara_6276 a răspuns:

Eu am avut o infectie si am facut intr-o saptamana cam 40 de in jectii.Am folosit o "tehnica"de la bunica.Am pus coji de cartofi.Cureti cartoful si aplici o felie in locul respecti.Nu stiu cat de eficient va fi in problema ta dar mie mi-a trcut destul de repede(cel putin durerile). Incearca. Daca nu iti trece ar trebui sa mergi la doctor. Dar inncearca. Sper sa-ti treaca

| alexandrag a răspuns:

Iti sugerez sa faci o vizita medicului de familie si sa-i spui problema caci nu e de joaca cu asa ceva.