| cosmo123 a întrebat:

Salut tuturor. Durerea de sani este obligatorie inainte de menstruatie? Si daca nu apare ca de obicei, posibil ca in corp sa apara o schimbare hormonala din motivul caruia durerea nu este asa de mare ca inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerea de sâni NU este "obligatorie" înainte de menstruaţie!
Şi, DA, dacă înainte aveai dureri ( premenstruale ) de sâni, atunci este posibilă o schimbare hormonală şi din această cauză durerile lipsesc ( sau nu mai sunt aşa de intense ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| tanduca03 a răspuns:

Parerea mea este ca...menstruatia cam asa se manifesta prin dureri de sani si de burta. Dar pentru ca aceste raspunsuri pot fi si gresite, cred ca e mult mai bine sa ceri ajutor unor persoane de sex feminin apropiate tie si sa asculti cu atentie deapre aceasta problema... poate o rezolvati impreuna!
Funda!