| SkyTz a întrebat:

Salut utilizatori TPU

Acum 2 zile m-am lovit la dinte si se misca putin.

Dintele este de os, se poate fixa singur inapoi?

Daca, se poate fixa cumva de catre dentist sa am tot dintele natural?

iar daca nici asta nu se poate cat ar costa toata operatiunea de implantare a unui singur dinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Weyland a răspuns:

Daca structura dintelui nu a fost compromisă (ex: nu este spart, ciobit, fracturat), atunci nu trebuie să-ţi faci griji. Gingia îl va fixa la loc în timp, dacă e vorba de o mişcare minoră.

Dacă totuşi zona de mişcare e mai mare, consultă un medic stomatolog.

1 răspuns:
| Mineツ a răspuns:

Nu prea stiu cat ar costa sau daca se poate fixa singur, eu iti sugerez sa mergi cat mai repede la dentist, e cel mai bine BFT tongue