| RMando a întrebat:

Varicocel! Acesta este subiectul, de vreo 7-8 luni m-a durut un testucul stangul mai exact si a aparul ca o punguta deasupra, cu timpul a crescut din ce in ce mai mare si a inceput si durerea sa creasca, m-am hotarat sa vorbesc cu parinti si am explicat tot, am mers la un medic urolog foarte bun si mi-a zis ca am varicocel si va trebui sa ma operez dupa sarbatori, va trebui sa fac o spermograma (habar nu stiu ce e aia) si nu stiu spuneti-mi cam ce ar trebui sa stiu despre chestia asta o sa ma doare ce se va intampla mai multe detalii va rog as prefer cineva care a trecut prin asta.Si cam cat costa o operatie clasica pentru asa ceva. Multumesc. Fundita. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spermograma arata cat de mult este afectata sperma.
Amanunte aici: http://stefantuca.medlive.ro/2012/11/13/varicocelul/