| iulia2013 a întrebat:

Salut.Vreau as pun si eu o intrebare mai intima inainte si atunci(perioada de oculatie la fmei) simt o mabcarime si ma ustura eu sufar de candida mereu cand iau antibiotic fac si iau pastila unica poate sa plece mereu si atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Mancarimea si usturimea probabil e de la candida. Pe langa tratament ai grija sa speli si lenjeria si prosoapele pe care le folosesti la temperauri cat mai mari, daca ai putea la 90 de grade ar fi perfect. Asta ca sa scapi de candida definitiv. Si mananca fructe proaspete: portocale, lamai... Ca sa-ti stimulezi putin imunitatea. Am impresia ca doctorii uita sa spuna si asta.
Intrebarea ta nu am inteles-o foarte bine.