| RoBeRTin321 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi de inaltare..Am 1,44 la 12 ani, si sunt cam scund..Practic basket la fiecare ora de sport la scoala, 15 minute..Stiu ca nu e foarte mult si o sa se trezeasca cineva sa zica,,Baaa, trebuie sa faci 4 ani sa te inaltii,,. Daca stiti vreo metoda fara a face vreun sport (oricum joc la sport numai basket)anume.Dau fundita love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asteapta un pic ca natura sa isi faca datoria.
Incepand de la 14 ani, ai sa te dezvolti.
Poti practica inotul ori poti cere parerea unui medic.
O zi buna sa ai happy

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa te linistesti du-te la medicul endocrinolog si discuta cu el despre asta si tratamente de crestere. Nu e inca cazul in situatia ta de asa ceva.

Ar trebui sa astepti pana pe la 15 ani... dar oricum ar fi, mergi la ala, nu te mai lua dupa toti id...ii sa atarni de bara si alte idiotenii ca astea.

Sportul ajuta, dar doar colateral.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ai timp sa cresti.15 minute chiar sunt putine pentru a te inalta.Incearca in fiecare zi sa stai atarnat de o bara.Te tii strans de ea si stai asa atarnat 20 de secunde 5 serii.

| RoBeRTin321 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Dar chestia asta o sa imi largeasca decat mainile cred.