| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, sunt baiat si as mai dori sa cresc in inaltime. Ce pot face? Inafara de exercitii fizice(strecing), ce vitamine as putea lua? Dau funda. P.S. Nu doar adeneul contează in dezvoltarea inaltimii corpului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar vitaminele si alte medicamente nu ajuta la cresterea in inaltime, ajuta doar la dezvoltarea corpului.
Inaltimea este determinata de mostenirea ta genetica!

| CuriousStuff a răspuns:

Te inseli, in mare parte ADN-ul e cel care dicteaza cat o sa cresti. Vitamine pentru crestere nu exista. Si ce medicamente exista poate te fac sa cresti dar iti strica sanatatea pe alte parti si nu merita. Si de la 18 ani... Nu stiu cat mai poti sa cresti. Poti incerca cu sport, dar...

| DanielBogdan a răspuns:

Incearca inotul, ajuta foarte mult!

| Marius66666 a răspuns:

Incearca un ciclu de vitamina b6 injectabil

| Georgiana05Georgiana a răspuns:

Poti incerca sa mergi la inot.
Te dezvolti foarte repede!