| sanboss a întrebat:

Salutare, am avut 3 operati de cataracta pana la varsta de 5 ani, vreau sa va intreb,care sunt lucrurile de care trebuie sa ma feresc? ce ma poate face sa orbesc in totalitate... momentan am plus 12, 5 dioptri...

va dati seama ce risc am daca cresc dioptriile, s.a.m.d...

efort fizic?
sex?
spuneti si voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Corect, sexul orbeste, evita-l!