| RazvRazvan5456 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. La ce doctor sa merg, ma simt foarte obosit, ma dor picioarele de parca as fi alergat nu știu cât, ma dor încheieturile, ma dor mâinile, ma mănâncă incheieturile, nu am putere in mâini si picioare, ma simt slăbit si mai tot timpul ma simt obosit, am dureri de cap.
O fi de la lipsa de vitamine?
Unde ar trebui sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte posibil sa ai niste deficiente. Mai ales daca stii ca nu mananci destule legume, fructe, proteine, nu bei apa destula, nu dormi ca lumea si mai ales daca esti stresat.
Un supliment care ar putea sa te ajute e magneziul. O sa te simti mult mai bine si mai energic dupa o cura. Poti lua de la farmacie sau si mai bine, mananca ciocolata neagra cu minim 80% cacao. Cam un sfert dintr-o tableta pe zi timp de cateva zile si vezi cum e.
Doctorul nu e magician, nu te consulta si gata isi da seama ce ai pentru ca simptomele astea le au foarte multi oameni atunci cand nu au grija cum trebuie de ei, o sa te puna sa faci un set complet de analize si probabil ca nici acolo nu se vede mare lucru.

| anonimg a răspuns:

La medicul de familie. După o scurtă examinare va ști la specialist te va trimite.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la medicul de familie, ai putea eventual să îți faci și niște analize.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Consulta un neurolog!

| Adrian5575 a răspuns:

Durerea si oboseala mai vine si de la suflet, nu doar de la trup... Mergi la doctorul de familie. El stie mai bine unde sa te trimita. Daca nu ai nimic dpdv medical, inseamna ca am avut dreptate happy sanatate!

| Roxana19928 a răspuns:

Posibil sa fie deficit de vreo vitamina intr-adevar, pentru ca daca ai deficit, oricat de mic ar fi el, tot il resimti cumva. Sa te duci la doctorul de familie si eventual fa-ti analize de sange

| Iulian998876 a răspuns:

Depinde de vârstă. Dacă ești adolescent ai putea avea o lipsa de vitamine. Încerca să iei niște vitamine timp de 3 zile, și vezi cum îți este... Dacă nu, du te la medic