| Marius3425 a întrebat:

Salutare am o intrebare :eu in clasa 8 am facut vaccin diftero tetanic(daca asa se scrie) adica acum 4 luni si m-am zgariat f putin de un gard aproape nou putin inchis la culoare crede i ca trebuie sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Nu cred ca exista, daca ai dezinfectat nu exista. Si mie mi-a intrat o sarma groasa ruginita complet in picior, am dat cu spirt, alifie, apa dezinfectata si nu am patit nimic.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai,gardul din ce era? Gard putin inchis la culoare.Nu faci diferenta dintre lemn si fier?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba medicul tau de familie, nu stim noi asa ceva, nu sta asa, mergi urgent la medic, nu pe TPU, aici nu sunt doctori.