| benga94 a întrebat:

Salutare, am o nelămurire în privința unui tatuaj pe brat făcut la sfârșitul lunii martie: deci cam 2 luni jumate lejer de cand l-am făcut și încă nu e vindecat, e sticlos și șters la culoare, are niște bubițe mici albe foarte mici zici ca-ș puncte, nu ma doare, nu ma jenează... Dar ma deranjează aspectul am avut grija de el, i-am dat cu bepanten unguent.
După ce a căzut coaja aceia i-am dat doar 3_4 zile cu crema hidratanta, oare asta sa fie problema? Chiar nu știu, tatuatorul a tatuat cred mii de persoane deci problema nu cred ca ar fi el ace noi etc aștept răspunsuri și sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Mergi la un dermatolog sa evalueze situatia cel mai bine...