| alexr8 a întrebat:

Salutare!
Am o problema cu maxilarul inferior, in sensul ca este usor deplasat spre dreapta. Vroiam sa stiu daca poate fi din cauza danturii si daca se poate corecta cu aparat dentar, deoarece am caninii putin deplasati. Am purtat aparat dentar acum ceva timp, dar numai pe maxilarul superior.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| George_Lungu_1976 a răspuns:

Buna alexr8! Sfatul meu este sa intrebi un medic sau un dentist, aceasta problema a ta nu are legatura cu purtatul aparatului dentar, ci cu ceva mai grav. Sincer eu nu stiu ca nu am patit, dar cred ca e grav.