| MyloveisJamaica a întrebat:

am o problema. eu am tendonul lui achile prea scurt la ambele picioare si asa imi afecteaza mersul (am un mers mult mai ciudat fata de ceilalti oameni care merg normal). am fost la un doctor ortoped la spitalul budimex in Bucuresti si mi-a zis ca tendonul este prea scurt si de asta nu am eu flexibilitate la picioare sa pot merge normal. doctorul a spus ca este nevoie de operatie la ambele picioare la tendonul lui achile. intrebarea mea este urmatoarea: 1. In ce loc o sa imi faca anestezia? 2.crede.ti ca o sa simt ceva in timpul operatiei? dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Pai din moment ce iti face anestezia nu ai sa simti nimic, ambele picioare iti vor amortii, daca simti, iti vor mai face una in caz de siguranta, trebuie sa fi calm si absolut nu se va intampla nimic rau. happy

| MyloveisJamaica explică (pentru ÎnȚeLePTU1):

O durea anestezia?

| Caddy14 a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Nu

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

E ca un ac de tantar, cel mai mic ac, e doar o intepatura, nu e dureros frate, pentru un moment si dupa te scapi de toate greutatiile. (ma rog)

| MyloveisJamaica explică (pentru ÎnȚeLePTU1):

Va multumesc la amandoi pentru raspunsuri! cui sa ai dau funda acum happy

7 răspunsuri:
| Caddy14 a răspuns:

1.Locul anesteziei depinde de varsta..La copii se poate face anestezie generala(in coloana vertebrala) dar la adulti se poate face si anestezie locala.
2. Daca vei fi anesteziat total nu o sa simti nimic. Daca vei fi anesteziat loaca vei simti toate miscarile pe car le fac doctorii dar nu durere happy

| ValentinDragomir a răspuns:

Salut! Ai facut operatia respectiva? Am pe cineva cu o problema asemanatoare si datorita tendonului lui achile prea scurt la ambele picioare merge pe varfuri, Imi poti da mai multe detalii te rog?