| Ionut_Ionescu_1982 a întrebat:

Salutare,am o problema: mi-a aparut in capul pieptului un nodul, exact sub stern, cam 2 cm diametrul, tin sa mentionez ca am senzatia de nod in gat, iar acidul gastric foarte crescut.Cand palpez in acea zona durerea se resimte intre omoplati. Stie careva pana ajung sa fac ceva analize despre ce este vorba? A si inca ceva:cand stau intins pe spate si trag aer in piept mai rapid simt o ințepatura puernica in zona inimii care imi taie respiratia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Un nodul poate fi de naturi diferite. Urgent la medic.