| Shadow136o a întrebat:

Salutare. Am o problema, nu știu dacă e neapărat medicala. Imi este foame aproape mereu. Dacă mănânc acum, peste jumate de ora-o ora îmi este foame iar. Indiferent dacă mănânc pana ma satur, mai târziu mi se face foame iar. Sunt asa de mult timp, nu este ceva recent și nici nu ma îngraș dacă mănânc mult. Am 20 de ani și 61 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceia nu-i foame, este doar o stare confuza, creata de plictiseala.
Bea cate un pahar de apa de fiecare data cand crezi ca iti este foame, intre mesele principale si vei vedea ca-i de fapt sete.

| ioana748 a răspuns:

Poate ar trebui sa te vada un endocrinolog.
Sanatate,

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Schimba mancarea, poate nu mananci ceva ce-ti tine de foame.

| anoni2288347 a răspuns:

Daca ai plobleme cu stresul sau ai o depresie sau cv de genul

stresul provoca foame anxietate si pofta de manacare mai avansata

daca ai depresie dela un eveniment din veata ta care tea socat s-au suparat or te-a enervat si asta provoca foame avansata ca organismul tau cere hrana

ti-as recomanda sa iesi afara mai mult in -trun loc care nu este mancare un fel de activitate care te face sa uiti de foame

sunt cazuri care ai plobleme medicale si ai nevoie de hrana mai mult

cu drag sper ca am ajutat