| FLAViЯ a întrebat:

As avea nevoie de un sfat eficace, daca ma puteti ajuta. O perioada nu prea lunga am avut un fel de minkarime la piele de la cre mi'au aparut bube pe picioare si acum mi'au ramas semne, da mincarimea s-a tratat. Ce sa fac, cum sa scap de semnele alea? e foarte urit, cred ca va ati seama cum ar arata cam... Va rog mult, daca ma puteti ajuta cu o metoda eficace, a mare nevoie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pana la vara semnele se vor estompa mult iar la vara poti sa faci plaja si nu se vor mai vedea deloc.

soothe
| soothe a răspuns:

Dac sunt cicatrice nu scapi de ele. Nu te mai scarpina.

| FLAViЯ explică:

Nu.acum n'am deloc probleme, nu ma maninca, mi-a trecut minkarimea, doar ca au ramas cicatricile si pe miini am avut la fel dar n-a ramas nici urma...