| BereCalda a întrebat:

Salutare,ce-i drept maicămea nu ştie dar am o intrebare pentru voi laughingCum să slăbească? Are 3 copii şi eu sunt ultimu. Când m-a născut a rămas ..grasălaughing a fost operată acu juma de an sau chiar un an la coloană :disc, hernie, chestii.Acum are vreo 90+ kg.O dietă fără sport pentru că nu poate.Stă la ţară,iubeşte mediul acela şi face zilnic multă mişcare prin curte,e foarte activă,e femeia casei, tata fiind mai mna. LENEŞ de ingheaţă apele deci zilnic cu telecomanda-n mânălaughing
I-am luat de pe net o grămadă de diete, a incercat şi ..nimic.
Mânâncă sănătos, foarte rar mânâncă ceva gen luat de la McDonalds sau KFC(eventual câmd merg cu ea la cumpărături imi iau eu şi vrea şi ea să incerce)
Mânâncă tot tot tot sănătos, din grădina noastră şi nu foarte mult. mânâncă cam puţin.Are şi mai multe boli cum ar fi multe cchisturi in gât,burtă, mă rog.Şi va trebui operată după sărbători fie la coloană fie la gât.O va opera la gât. După operaţie o să fie IAR grasă pentru că stă in pat şi nu face nimic, cred.
Ştiţi o dietă? Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Încearcă,când vine primăvara, să renunțe 3 luni complet la păine carne, ouă sau lactate. O poți sfătui de pe acum să renunțe la zahăr, dulciuri și sa bea foarte multă apă (minim 3-4 litri pe zi la greutatea actuală).