| numesiprenume0 a întrebat:

Cine imi poate spune ceva despre suplimentele AMINO BCAA? Dauneaza? Le pot lua daca nu merg la sala, dar fac exercitii acasa? Au efecte negative asupra creierului, daca suferi de boli neurologice, gen epilepsie sau hidrocefalie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bavl a răspuns:

Aminoacizii sunt "scheletul" proteinelor in corp. Poti lua inainte de antrenament linistit. Cei mai eficienti sunt cei cu concentratie 8-1-1.
Arunca un ochi aici: http://www.bodybuilding.com/fun/catamino.htm

| KissingTheShadows a răspuns:

Poţi lua aminoacizi liniştit. Proteinele sunt descompuse la rândul lor în aminoacizi.