| silviutzu17 a întrebat:

Salutare comunitate TPU! Am si eu o problema, am 17 ani însă daca cineva vorbeste cu mine spune ca am 12 ani. Vocea mea este subtire,si as dori sa-mi recomandati niste metode de îngroșare (nu fumatul, am încercat si nu a avut niciun rezultat, astfel m-am lăsat).

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Te apuci de Beatbox
Merge 100% eu mi-am ingrosat vocea cu tehnica asta
Dar trebuie sa faci Dubstep Beatbox
Pentru inceput poti face vocea de robot
"robot voice"
https://www.youtube.com/watch?v=WoymDs0EtO0

Si apoi incepi si cu dubstepul
bafta.

| krypton1234 a răspuns:

Ce iti pasa ce zic ei zii mersi ca ai voce altii vb prin semne toate la timpul lor o sa ti se ingroase calmeaza te nu e nevoie sa daunezi organismului ca sa nu aiba altii o parere despre vocea ta

| ovideo1978 a răspuns:

Salut, faptul ca ai vocea subtire nu este nici o problema, nu ai ce sa faci sa se ingroase, daca nu ai probleme de sanatate de alta natura, este okey, nu are importanta ce zic ceilalti, poate cantitatea de testosteron nu e suficienta, ai facut analizele? Du-te la un laborator particular si cere sa-ti faca testosteronul si vezi ce iese, daca iese sub limita minima admisa, te duci apoi la un endocrinolog si discutati ce e de facut, daca iese bine, stai asa.
Pofta de sex e sus? E jos? Ai asa stari de oboseala neexplicabila?