| BMwAndeds a întrebat:

Salutare, daca eu sa zicem ca fumez o tigare pe zi mi se fac doape?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Un studiu demonstra ca nu conteaza numarul tigarilor pe zi, ci durata cat fumezi.

| Wehrmacht a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Orice persoana care n-are o piedica in gandire poate spune ca acel studiu e o tampenie.Adica o tigareta pe zi timp de 30 de ani e mai rau ca un pachet la doua zile timp de 25? Acu' serios...

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa traduci macar cuvantul "doape"? Ca restul, cu multa bunavointa, am inteles.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

De ce toata lumea foloseste "tigare" cand corect e "tigara"?

| Wehrmacht a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Poate pentru ca vine de la "tigareta"? "20 DE TIGARETE CU FILTRU"(sursa: pachetu' meu de tigarete)

Oricum mai toti folosim "tigari" "tigara" "tigare" si nici nu mai conteaza, tot aia-nseamna si suna mai bine "tigara".

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Ce sa faci de la tigari? happy Doape? straight face ce sunt alea? Si de unde ai scos prostia aia straight face?
Dopuri nu doape (poate la asta te referi) straight face

Bafta happy

| Sergiu72 a răspuns:

Deja ai doape.