| Anonim13241 a întrebat:

Salutare dragi utilizatori TPU am o problema de fiecare data cand mananc imi intra resturi de mancare intre doua masele si ma jeneaza imi puteti da o solotie inafara de dentist.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si vrei sa-ti spele dentistul dintii? Foloseste ata dentara.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai alta solutie decat dentistul. Poti sa cumperi din sectia de igiena dentara din supermarketuri niste periute foarte mici cu care sa cureti locul, dar tot la dentist ajungi

| PeFuga a răspuns:

Ata dentara te ajuta sa scoti restuile de mancare de acolo... altfel risti sa faci carii interdentare happy

| Pinocchio a răspuns:

Daca nu ai carii, atunci dupa fiecare masa sa te speli pe dinti si poti folosi si ata dentara.
Daca ai carii atunci doar stomatologul poate rezolva problema ta.