| Robi673547 a întrebat:

Salutare, fac handbal de 2 ani si m-am gandit sa iau un supliment pentru antrenamente, m-am dus la farmacie si mi-a dat osteocare (calciu, magneziu, zinc, vitamina D3 & 4) Eu de obicei fac antrenamente seara si la mod de utilizare scrie ca ar trebui sa il iau inainte sau dupa masa principala, si sa iau cate 2 tablete / zi.

Întrebarea mea este : cand trebuie sa iau OSTEOCARE, cate tablete pe zi trebuie sa iau, trebuie sa il iau cu apa minerala sau plata si pe ce durata de timp il iau [adica daca am luat luna asta iau si luna care vine sau fac o pauza?].

Multumesc.
P.S. : Vreau raspunsuri de la oamenii care au luat si care iau acest supliment, in raspunsurile voastre vreau sa se tina cont ca eu fac sport. Acest supliment banuiesc ca nu are efecte adverse...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaviniaAC a răspuns:

Sunt pro suplimente, insa trebuie sa faci diferenta intre cele fabricate in laborator si cele naturale. Citeste acest articol, pentru ca se aplica foarte bine cazului tau: http://www.adiocelulita.ro/......-sinteza/. Eu sunt consultant de nutritie asa ca ma poti contacta pe site ca sa iti recomand un calciu de calitate.E bine sa eviti riscul de a se depune. Succes!

1 răspuns:
| FloriNKennY a răspuns:

Eu unu iti recomand sa extragi din fructe sau legume calciu, magneziu, zinc, vitamina D3 & 4 si cu siguranta nu o sa ai efecte adverse.