| anonim_4396 a întrebat:

Salutare

La vara (inceputul lui iulie) am o proba fizica la o institutie de invatamant ce consta in rezistenta in principiu

Trebuie sa ma operez de litiaza biliara..eu avand calculi biliari (pietre la fiere), si trebuie sa scot si fierea

Imi puteti spune va rog cat timp necesita repausul fizic dupa aceasta operatie? si daca ma operez acum ..sa zicem februarie... daca pot incepe antrenamentele in mai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Asta numai medicul chirurg iti poate zice. In general se recomanta repaus fizic cam vreo 3 luni.