| Wihaela a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si in ianuarie m-am operat pe cord deschis. Mi-am propus sa ma duc la sala pentru a slabi, am consultat medicul, si in seara asta am fost pentru prima data. Vreau sa continui si sa urmez o dieta pe care am gasit-o. Intrebarea mea este: ce suplimente imi puteti recomanda? Nu pentru a face muschi, ci doar sa ajute putin. Fara sa imi afecteze sanatatea din punct de vedere cardiac, dar si pentru ca o sa ma infometez. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ioscaa1 a răspuns:

Cel mai bun este alergatul, in fiecare seara macar 2-3 zile pe saptamana cate 30 de minute.

| ionutunited a răspuns:

Carne,fructe nu+ti trbue suplimente