| EMNES7Y a întrebat:

Salutare TPU, am niste cosuri pe frunte si nu-mi plac! Stiti vreo modalitate de a scapa de ele fara creme? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai.
eu am avut niste cosuri pana mi-a zis mama de aceasta reteta :

-O MASCA DE ALGOCALMIN -
pisezi pastila si dupa aia pui apa sau miere dai pe fata si ti vreo 6-7 min nu mai mult happy

la mine si la surorile mele a functonat
SUCCES!

fundita? happy

12 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu stiam ca pasta de dinti e buna, usuca cosul.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Biter suedez sau da-te cu spirt seara inainte de culcare

| gabriela_7244 a răspuns:

Foloseste o crema de la artistry care te rezulva sigur, uscand cosurile. intra pe amway.ro si citeste despre ea

| Mauve a răspuns:

Poti scapa de cosuri cu apa si sapun sau poate cu spirt. Ori pur si simplu da-ti cu fond de ten.Mai exista pe la farmacii si corectoare pentru cosuri care trebuie sa le aplici doar pe cosuri, nu pe toata fata.Corectoarele usuca cosurile.

| Walker a răspuns:

Te sfatuiesc prin metoda naturala, daca intelegi ce vreau sa spun.
Bine, acum depinde si de ce varsta ai.

Numai bine

| Traian a răspuns:

Se pare ca apa si sapunul rezolva problama cosurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau nuh stiu dea . app am gasit cel mai tare site cu compuneri ! profu de rom. vre sa ma ia la olimpiada ! uitatziva sh voi ca poate va ajuta cu cev http://cenacluljj.wordpress.com/eminescu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am eu un raspuns dar sa nu te superi asa e in vremea lor "Cu rabdarea treci marea "!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stoarceti cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate-le.cu degetele-n batista.nu doare.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut mult timp problema asta cu punctele negre si cosurile pe ten, gat, pe corp dar si in ureche. Am mers la multi doctori, am încercat multe tratament dar fara efect.
Am reusit sa scap de cosuri si puncte negre dupa ce am gasit un medic dermatolog foarte bun si mi-a dat un tratament eficient.

Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Te mai sfatuiesc sa schimbi sapunul normal cu un sapun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai.
La mine produsele au functionat extraordinar de bine si m-au scapat de cosuri si puncte negre. Ti le recomand cu ceea mai mare incredere.

| lindseyses a răspuns:

Zineritul este ce mai buna solutie am avut si eu pe fata si pe spate si cu un tub au disparut complet, se cumpara de la farmacie costa aprox 40 lei si trebuie sa il folosesti dupa ce te-ai spalat in prealabil cu apa si sapun... il foloseam de 4 ori pe zi dar pentru fata am mai folosit si o crema gerovital plant stop acnee