| Brancardierii a întrebat:

As avea si eu o rugaminte la voi care ati mai avut probleme asemanatoare.

De 2 ani sa zic aproximativ, tot observ ca a inceput sa imi cada din ce in ce mai mult par, practic acum pot sa spun ca ma apropii de chelie, parul destul destul de rar si n-am decat 22 de ani, consider ca nu e normal la aceasta varsta asa ceva.

Are cineva idee cum pot sa rezolv problema, ceva tratamente fara efecte adverse sau ma rog care sa dea rezultate?

Am folosit sampon gerovital, ma spal odata pe saptamana cu el, dar sincer fara niciun efect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa niste analize, anemia cauzeaza caderea parului, apoi du-te la un dermatolog. Daca ai in familie macar unul din parinti cu alopecie, sa stii ca aceasta se mosteneste. Din pacate.

| deeamaria a răspuns:

E putin de speriat.dar du-te la medic serios nu glumesc. fa-ti analizele.

| davidiu a răspuns:

Incearca sapunul de casa. Mai intai uzi putin sapunul apoi freci de parul ud si clatesti dupa o sa ai parul mai lipicios apoi dai cu sampon. Repeta asta si nu iti va mai cadea parul

| Brancardierii explică (pentru davidiu):

Sigur e un sfat bun, ai incercat stii pe cineva care a incercat? Nu vreau raspunsuri la misto va rog, e o problema serioasa. happy

| davidiu a răspuns:

Acest tratament a fost incercat de mine si de parintii mei. El nu te ajuta la cresterea parului dar nu iti mai cade parul