| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca proteinele se iau inainte sa mananci sau dupa ce mananci. P.S. La aceasta intrebare as vrea sa imi rapsunda un expert.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AryanQQ a răspuns:

In primul rand proteinele se iau doar daca ai deficit proteic din alimentatie. In al doilea rand se iau cand faci sala (nu lua asa ca ai auzit la altii, ca nu cresc muschii singuri). Si ca sa ti raspund la intrebare, se iau dupa masa, doar sunt suplimente alimentare.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Proteinele se iau dupa masa.
O seara buna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexs99):

De cand? La masa ai deja proteine, care e sensul sa maresti tot la aceeasi masa?

| RobertMoon a răspuns:

Eu iau de obicei dupa antrenament si dupa masa de seara la o ora, o ora jumate.

| j1NNNx a răspuns:

Daca sunt proteine (vitamine) se iau de 2-3 ori pe zi - scrie pe reteta, daca sunt proteine (steroizi) se iau inainte sa faci forta. Dar nu ti-as recomanda deoarece cand o sa te lasi de sala o sa ajungi ca Piedone

| lBroken69 a răspuns:

Sunt suplimente alimentare, presupun ca dupa masa se iau...