| Kiduu345 a întrebat:

Salutare TPU,
Dimineata cand m-am trezit am observat o rana pe capul pennisului, de circa 1 cm este ca si cum ar fi julit, pielea este luata de acolo punctulete, punctulete si mai si doare cand ating zona aceea. Mentionez ca am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala.
Daca puteti sa ma ajutati cu ceva remedii sau doar trebuie sa astept sa treaca fara sa ma duc la medic.
Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/BT S.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bursuc001):

Ce chestie interesanta si la site-ul asta.Pre put pot scrie doar la rubrica dragoste si sex. Am impresia ca astia-s...

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună!

Da, da, "roboţelul" TPU a "dat-o pe ulei"!
Mai bine o dădea pe vin, că tot e sezonul =))

Şi pe mine m-a "învăţat" să despart cuvintele "dubioase" ( după capul lui ), pentru a NU le posta la categoria "Dragoste si Sex" - numai ca să-i fac în ciudă :))
Are el o "fixă" cu această categorie :(

Ca să nu-ţi mai spun că pe alţi useri nu-i lasă să le posteze nici la "Dragoste si Sex" - vezi linkul :
http://www.tpu.ro/......adea-voie/

O zi faină să ai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru bursuc001):

Mulltumesc,la fel.Craciun fericit! Deci sa nu mai credem nimic despre roboti, o lume a robotilor ne-ar da peste cap de tot.Jos tehnologia ca e la pamant deja.Lol.

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulţumesc şi eu happy

Sărbători fericite şi ţie ( alături de familie şi prieteni )!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speli cu ceai de musetel. Trece de la sine dupa doua saptamani. Spun asta pentru ca stiu despre ce este vorba.Intai apar niste puncte mici si rosii si apoi se sparg si se cojesc. Doare la atingere si se umfla un pic pre putul.
Poti merge si la medic, ca sa nu imi sara ceilalti in cap.

| Kiduu345 explică:

Va multumesc pentru ajutor, insa astazi durerea a disparut si se vede cum pielea incepe sa se refaca, mai are rost sa merg al medic sau sa fac ceea ce a spus ramon?