| Alexutzu1235918 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi, deci mi-am facut un obicei de a-mi cumpara chipsuri zilnic, cate o punga - doua si nu stiu cum sa scap de el, as vrea sa imi cumpar fructe cum ar fi banane sau altceva insa in momentul cand cumpar uit de ele si imi fac de cap. Aveti vreun sfat pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neverrrrrr a răspuns:

Cele de la Chio sunt cele mai cancerigene deoarece au prea multe prafuri si mirodenii in si pe ele dar sunt preferatele mele.Nu sunt bune la stomac daca mănânci im fiecare zi, Lay's sunt mai sănătoase, dar zi de care mănânci.

| Alexutzu1235918 explică (pentru Neverrrrrr):

Chio chips

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Alexutzu1235918):

Mai renunța la ele si încearcă Lay's din când in când, sunt mai sănătoase si au cam același gust, incearca,

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa iti faci singur niste cartofi prajiti taiati rotunzi ca chipsurile si pui niste cascaval pe ele sau ce iti place tie.

Sau daca nu invata sa mananci multe fructe si legume si tragete de la Chio Chips.

| IoanaLolypop a răspuns:

Fa-ti un semn pe mana. Cand te duci la magazin te uiti la el iti amintesti ca trebuie sa iei fructe. La mine merge. Sper sa mearga si la tine!