| alex251 a întrebat:

Salutare tuturor, am 16 ani 1.70m si cam 63kg...cam cati cm mai cresc? asa in mare zic dupa 16 ani majoritatea care au inaltimea asta 1.70 cam pe la ce inaltime ajung la maturitate, precizez ca mama are 1.60 tata 1.65...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta nu știe nimeni, băieții cresc până la 21 de ani!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

O să mai crești maxim 5 cm.Sunt cazuri în care poți și mai mult acum depinde de organismul tău.

Dar dacă tatăl tău și mama ta nu au mai mult de 1.70 șansele ca tu să rămâi la 1.75 (dacă ajungi până acolo) sunt de 80%

Ai frate, soră? dacă ei au trecut de 1.75 înseamnă că și tu o să treci.

Baftă!

| enilor a răspuns:

Daca si parintii tai au cam aceeasi inaltime aproximativ tu daca nu practici vreun sport s-ar putea sa ramai la aceasta inaltime de 1.70 ca si mine sau s-ar putea sa mai cresti cativa centimetrii 2-3 maxim 5 dar nu cred ...depinde cat de inalti au fost si bunicii taiwinking bafta happy astept fundawinking