| alex251 a întrebat:

Salutare tuturor, am sa fiu scurt si la obiect, am 16 ani 1.70m si cam 63kg...cam cati cm mai cresc? asa in mare zic dupa 16 majoritatea care au inaltimea asta cam pe la ce inaltime ajung la maturitate, precizez ca am parinti scunzi mama 1.60 tata 1.65...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai poti creste cativa centimetri, dar nu multi. Incearca sa mergi acum la un sport, gen inot.

| HellsAngel a răspuns:

Posibil sa mai vresti pana la 1.75 depindr de neamuri... si eu am parinti scunzi dar eu la 13 ani am 1.69

| Misaila_Andreeas_1996 a răspuns:

Eu am 14 ani 1.76 si 59 kg... daca ai avut o perioada de crestere brusca asa cum am avut eu nu ar trebui sa cresti mai mult de 10 cm dupa parerea mea

| alex251 explică (pentru Misaila_Andreeas_1996):

N-am avut nici o perioada brusca de crestere, de cand ma stiu am crescut cate 5cm/an