| Conescu_Radu_1990 a întrebat:

Salutare vineri pe la ora 14:00 am inceput sa ma joc la calculator, pe la ora 21:00 au inceput amorțelile la mana stanga ( deget-ul mic si inelar-ul, și de la aceste 2 pleca amorțeala la incheetură ) am ieșit la o plimbare de 5 minute după m-am întors acasă și din nou la calculator pana pe la 22:00 atunci am facut dus si amorteala tot nu disparuse, dupa am continuat la calculator pana pe la 00:40. m-am culat si a doua zi amorțeala era prezenta! sad vă rog frumos să mă ajuta-ți este ora 11:35 a doua zi. si inca imi este amorțiță vă rog frumos ajutor.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jimiy a răspuns:

E ceva normal aceasta amorteala odata ce ai stat atat la pc si cine stie cum ti degetele pe mouse... si de cate ori il click'uiesti. incearca sa o misti forteazo si las-o relaxata si trece.

2 răspunsuri:
| Robert985 a răspuns:

Trebuie sa-ti tai mana din umar si trece

| SaftaDenis09 a răspuns:

Du-te ia niste alifie si freacate pe toata mana pana la umar.
Nu mai sta atat de mult la pc ca nu este bine. du-te fa niste sport.