| iInfinityDarkness a întrebat:

Salutare. Vreau să-mi achiziționez și eu o periuță de dinți electrică (am văzut că tot e la modă), dar am o nedumerire. Am văzut că pe piață există periuțe sonice (cu zeci de mii de vibrații pe minut) și periuțe rotative (7-10 mii rotații pe minut). Care-i diferența, care-s cele mai bune? Inițial mă orientasem spre modelul acesta: https://oralix.ro/......2060.html. Ceea ce mi-a captat atenția este faptul că are 40.000 vibrații pe minut, are 3 moduri de periaj (puternic sensibil și masaj), periuța are incorporat un afișaj led cu starea bateriei, funcționează pe bază de acumulatori care se încarcă pe baza unui doc (ambele incluse). Ar fi modelul acesta de la mayer și o altă periuță banală rotativă de la oral-b. Aștept părerile voastre, dau fundă, vot și ce mai vreți voi! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns: