| adagioanonim a întrebat:

Salutare.Vreau sa stiu daca e bun uleiul de ricin pentru cresterea barbei.E mai bine daca mai intai ma barberesc si dupa masez cu ulei de ricin, sau pot sa dau si pe barba de o zi sau 2.Nu vreau sa imi ziceti ca o sa ma satur de barba deasa, doar sfaturi daca e bun sau nu uleiul de ricin pentru barba.Si dupa cat timp apar rezultate? Eu dau doar pe o portiune care nu prea creste si e subtire barba, sunt portiuni mici de maxim 2 cm in zona obrajilor, ca de la obraji in jos creste bine.Acord funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GigiDuru653 a răspuns:

Nu trebuie sa te dai PE barba. Nu conteaza daca te barbieresti sau nu, dar uleiul trebuie sa ajunga la radacina firelor. Si eu mi am dat in cap cu ulei si am dormit asa cu el. Au aparut rezultate in dimineata urmatoare.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e bun. Uite ce a intrebat altcineva:
http://www.tpu.ro/......e-ulei-de/

| adagioanonim explică:

Probabil nu lasa suficient sa intre in piele uleiul.Conteaza mult.

| adagioanonim explică:

Inseamna ca trebuie masat bine ca sa ajunga la radacina.Ok, multumesc.