| Avrika a întrebat:

Sami spuna cineva care a purtat aparat dentar, doare cind til pui, cit timp trebuie sal porti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Nu te doare deloc cand ti-l pune, dar la sedintele de dupa cand il ajusteaza dupa forma ce trebuie sa o ia dintii s-ar putea sa te doara daca dentistul iti pune sedintele prea dese si iti forteaza dintii in pozitia aparatului.

| Saya a răspuns:

@Spike2k nu toate aparatele dentare fac urme pe dinti, este important din ce fel de sarma este facut aparatul!

| iulyk_7641 a răspuns:

Buna...eu am aparat dentar.pe mine una m-a ajutat foarte mult.mai trebuie sa il port cateva luni.eu l-am purtat 3 ani si jumatate, dar depinde de la caz la caz.eu am auzit ca minim 2 ani se poarta.nu pot sa iti zic ca nu a durutsaddin pacate doare, dar apoi nu o sa te mai doara.te doare doar cand te duci la control, dar apoi nu.succes si curaj(daca iti pui aparat)

Răspuns utilizator avertizat
| miki13 a răspuns:

Fratele meu a avut si l-a tinut doi ani(cu trei-patru dinti de indreptat). acum depinde de cati dinti ai de indreptat.