| RazzyFTW a întrebat:

Saptamana asta o sa fiu operat de apendice si sunt curios cat o sa mai stau in spital dupa operatie. As dori raspuns de la cei care au facut operatia de curand si stiu cam exact cat o sa dureze, nu de la cei care stiu, de exemplu, de la parinti care poate pe vremea lor era alta tehnologie si dura mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am fost operata acum 12 ani si am stat 3 zile. In prima a fost operatia, a doua si a treia de recuperare si in a patra zi de dimineata mi-au dat drumul.
Operatia in sine nu dureaza mult. Cu tot cu pregatirile pre si postoperatorii, cam 2h in medie. Daca apar complicatii, poate dura mai mult. Dupa e posibil sa ai stari de rau, greata, dureri abdominale, varsaturi, dureri de cap, care vor tine maxim pana a doua zi de dimineata. Apoi usor-usor vei fi ca nou la externare.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Eu am fost operata de apendicita acum trei luni.Am ajuns la spital pe la noua si pe la 2 m-am operat. Dupa aia am mai stat vreo 5 zile in spital, timp in care doctorul venea zilnic. Acum depinde, daca te simti mi bine si, poti pleca, te externei mai repede. Depinde de starea in care esti si de cat de repede iti revii dupa operatie. Eu am fost operata in Bucruesti, depinde de la un medic la altul cat stai happy

| Negri_Adrian_1996 a răspuns:

O saptamana