| Girly97 a întrebat:

Se pare ca Aerius, la care sunt sensibila, modifica ciclul normal al somnului (doar parerea mea). Era in aprilie o sinuzita foarte urata si a trebuit sa iau mai multe tratamente pentru el, printre care Aerius (cel mai probabil sa ma ajute, chiar daca nu am alergii) si toate astea le-am urmat o saptamana intreaga, la recomandarea medicului. In timpul acestei saptamani, Aerius a facut o treaba buna, chiar m-a impiedicat sa ma trezesc in timpul noptii din cauza nasului! A facut o treaba buna, desi nu mai vreau sa il iau pentru ca nu sunt obisnuita cu astea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Da, Aerius dă stări de somnolență la unele persoane. Și eu am luat la un moment dat pentru că făcusem niște pete pe corp de la un medicament expirat și am dormit în alea 2-3 zile câte 12-14 ore din 24 laughing
Off... și eu am avut un început de sinuzită (acum 2-3 ani și anul acesta iar) și ambele dăți m-am tratat natural prin metoda oil-pulling; a funcționat perfect iar acum nu mai am nicio problemă. Dacă ești interesată îți explic despre ce e vorba (precizez din start că e încercat de mine de de 2 ori, 100% non-invaziv și fără efecte negative, și nu, nu vând niciun fel de produse și nu e vorba de nimic complicat, ci dimpotrivă!). Îți explic doar dacă într-adevăr dorești, trebuie doar să îmi spui și îți scriu aici tot ce ai de făcut.