| Madayna a întrebat:

Se poate agrava maseaua fisurata daca merg la dentist dupa sarbatori? Ma doare foarte putin doar cand mananc, nu este o durere insuportabila. Acum cateva saptamani cand am fost la dentist a zis ca deocamdata nu mi-o imbraca pentru ca vrea sa vada cum evolueaza. Durerea nu o am de acum, de mai mult timp dar mi-a mai trecut iar a venit. Stiu ca dureaza ceva timp pana se face coroana dentara iar eu trebuie sa plec din Bucuresti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Mai insistati la dentist acum, sa nu va apuce durerile chiar de sarbatori.

| Klara1122334455 a răspuns:

Du-te acum la dentist ca sa nu suferi de sărbători cum mi-am stricat eu Craciunul anul trecut nu am putut mânca nimic in afara de supe si carne fiarta si moale...era ingrozitor, asa ca nu mai astepta

| Radu_Madalina_1974_c2OU a răspuns:

In niciun caz nu este recomandat a se imbraca un molar(o masea) care prezinta dureri.
In cazul tau maseaua respectiva necesita investigatii amanuntite.
Explicatia medicului tau dentist referitor la aceasta durere care a fost?
Sfatul meu este sa mergi din nou si sa rezolvi, IN PRIMUL RAND, aceasta durere.
Dr. Madalina Radu