| Lydya_Fywy_1979 a întrebat:

Se poate folosi nidoflor la arsuri? A tras fetita fierul de călcat pe picior si acum i s-a spart basica si pana maine nu stiu ce sa ii pun pana se deschide farmacia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, este si ineficient si periculos. Daca nu ai in casa pudra de baneocin, atunci dezinfecteaza cu betadina sau rivanol si atata tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune betadina. Daca nu atunci comprese cu apa rece.

| venividivici2017 a răspuns:

Comprese cu apa rece dar nu in mod excesiv fiindca pot irita arsura mai mult, ibuprofen daca are durere.Si nu in ultimul rand, protejata arsura, sa nu faca infectie.