| dobre_sabi a întrebat:

Se poate injecta calciu amestecat cu vitamina C intravenos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miky_5469 a răspuns:

Da poti sigur fara niciun fel de problema, dar te sfatuiesc sa o faci intr-o mica perfuzie pentru ca vitamina C ustura un pic, iar calciu iti provoaca calduri ( gen bufeuri) si e tare neplacut! asa ca asociazale intr-o mica perfuzie e ai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incercawinkingca poate iese ceva naspa ...nu nu se poate,,,tongue

cristian
| cristian a răspuns:

De ce sa te chinui cand poti lua coji de oua cu zeama de lamaie?