| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa faci cancer de colon la 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

La 15 ani cauzele de a face cancer sunt extrem de rare. Cand se intampla, este vorba in mai toate cazurile de anomalii genetice cu care te nasti.
Daca e vorba de tine, nu te speria pana nu iti faci un consult de specialitate.
Si mie mi-a iesit la niste analize un factor tumoral marit si in mod firesc m-am speriat foarte mult. Ulterior am aflat de un medic specialist, ca acea valoare era determinata de o infectie (descoperita tot atunci) in organism.
Deci nu te speria si mergi repede la medic. Chiar si cancerul se trateaza daca il iei din stadiu incipient.
Succes!

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nimic nu e imposibil, dar de obicei se face abia după 40 ani.

| Nume6 a răspuns:

În ziua de azi da, trăim într-o lume nebună, mâncăm pe fugă, suntem sedentari, ne supărăm des. Toate astea duc la tot felul de boli. Dacă înainte auzeai de orice fel de boală din joi în paști acum e la ordinea zilei.