| SagaKZX a întrebat:

Se poate sa iti strambi coloana de la abdomene? Azi eram la sala si se tot plangea unul de dureri de colana din cauza abdomenelor.Eu fac abdomene de mult si nu am avut astfel de probleme dar totusi vreau sa stiu daca e posibil.Am o usoara scolioza lobara dar nu imi provoaca dureri.Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adrian_4038 a răspuns:

Bai deci eu zic ca de la abdomene in cel mai raw caz te doare tot abdomenu in nici un caz coloana poate a facut el alceva si de-aia l doare. funda daca am ajutat mersi.

1 răspuns:
| CraciunFlavius1999 a răspuns:

Daca sunt executate corect chiar imbunatatesc pozitia corpului si e benefica coloanei.