| HotinAlexandra a întrebat:

Shake-urile proteice ingrasa? As vrea sa imi iau si daca au dat rezultate, am pierdut foarte mult din greutate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, acelea slabesc!

| dullcat a răspuns:

Depinde de produs.Te uiti la numarul de calorii de pe ambalaj si afli, raportat la greutatea ta actuala si implicit consumul de calorii:

https://www.doc.ro/......l-de-viata

| SuNaM a răspuns:

Ideea e ca teoretic nu ar trebui sa ingrase, dar practic o fac in anumite conditii. Daca proteinele acelea nu sunt puse la treaba prin miscare, atunci ele vor incepe sa se depuna si incet incet te vei ingrasa. Deasemenea, sa zicem ca ai 18 ani, fiind fata, aportul tau de calorii pentru un regim echilibrat este de 2000 de calorii. Daca tu bei un shake care sa zicem ca are 500 de calorii, deja ai un sfert din necesarul tau zilnic doar din shake. Apoi daca nu stii cum sa mananci si treci de 2000 de calorii si pe langa asta nu faci miscare, fi sigura ca o sa te ingrasi.