| OnutzaIlm34 a întrebat:

Simt un gust amar in gura. Am baut ff multa apa, dar revine din nou gustul amar. Ce sa fac?
Ps: 1. Il simt de azi dimineata.
2.Am inghit cu apa o pastila pentru raceala si cred ca mi s-a blocat in gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnneGirl a răspuns:

Ia o pastila de supt dulce sau o bomboana.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu excepția spaimei, nu ți s-a blocat nimic în gât! ))
Citește mai jos, partea cu administrarea anumitor medicamente care lasă senzația de gust amar.
http://www.andreearaicu.ro/......r-din-gura

| rootadv a răspuns:

Incearca sa manaci ceva, eu cand am gust amar manac paine!