| AlexBazzy a întrebat:

Slabitul prea repede... Funda!

Ce se intampla daca slabesc prea repede?

Sunt un butoi pe 2 picioare si vreau sa slabesc.
Vreau sa ma apuc de alergat si sa nu mai mananc, insa teama mea este slabitul prea rapid.

Am ambitie si pot s-o fac, dar mie-mi e ca dupa ce slabesc o sa-mi atarne pielea si o sa am nevoie de operatie.

Mai multe detalii va rog!

Cel mai bun raspuns primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa slabesti treptat.
Daca vei slabi cu ajutorul sportului, nu iti va atarna pielea. Doar daca slabesti brusc, iti atarna pielea, iti apar vergeturi etc.
Stabileste-ti un program cu ceea ce mananci, cu exercitiile pe care le faci.
Renunta la dulciuri, bea multe lichide, inlocuieste zaharul cu mierea, bea ceai verde neindulcit!
Bafta!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, să combini alimentele și practică un sport de masă zilnic pentru arderea caloriilor, nu uita și de hidratare.
Pa, pa.

| Georgex12 a răspuns:

Cu cat slabesti mai repede cu atat vei pune la loc mai repede si mai mult.
Cu cat vrei sa slabesti mai repede, cu atat ficatul va suferi mai mult. Pielea are nevoie de timp (cel putin 6 luni) pentru a se reface dupa ce dispare stratul de grasime care o sustine. De aceea, o slabire lenta poate da timp pielii sa se reaseze pe muschi intr-o forma buna.
Cel mai bine este sa consulti un specialist.