| NeXt_6616 a întrebat:

Stie careva daca exista ochelari de soare pentru cei cu probleme de vedere? adica ochelari de soare si ochelari de vedere in acelasi timp, dau fundita pentru un raspuns bun si concludent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jolie a răspuns:

Normal ca sunt mergi la oftalmologie si spui ceea ce vrei iti ia dioptria si rezolvi iti alegi modelul si culoarea ce vrei si iubitul meu arewinking

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista ochelari de vedere cu lentile colorate si, cei mai buni, cu lentile care se coloreaza in functie de intensitatea luminii. Adica, in casa sunt necolorate, iar afara, la soare, sunt brun-inchis, ca lentilele ochelarilor de soare.

| Nicolelenaa a răspuns:

Da sigur ca exista
sunt ochelari de vedere cu lentile colorate
are si mama mea la fel
si am avut si euwinking
nu afecteaza vederea si gasesti la orice cabinet oftalmologic daca intrebi

funda?batting eyelashes

| Nicolelenaa a răspuns:

Scz nu vroiam sa scriu "nu afecteaza vederea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face comanda la firmele ce fac ochelari. Iti recomand sa iti iei lentile Polarizate, costa ceva mai mult dar merita. 200-300 ron/lentila